Koszyk

Zadzwoń do nas: 502 823 602

Zadzwoń

Zadzwoń do nas 502 823 602

Social

ZARZĄDZANIE STRACHEM

ETAPY ZARZĄDZANIA STRACHEM:

1. Stworzenie narracji strachu i komunikacja jej do społeczeństwa. W początkowym etapie stosowania tej strategii, celem jest wytworzenie strachu, który jednocześnie często jest ukryty i w intencji korzystającego ze strategii ma pozostać nieuświadamiany przez grupę/społeczeństwo, do której kierowany jest komunikat handlarzy strachu. (wiki) Na każdym etapie zarządzania strachem dla handlarza strachem kluczowe jest trwałe umieszczenie narracji strachu w mediach i jej stała propagacja, przy czym media –(…) – mogą uczestniczyć w tej strategii w sposób mniej lub bardziej świadomy, obliczony na zwiększenie zasięgu lub wsparcie określonej agendy politycznej( w tym przypadku media, duże koncerny zauważyły szanse zysków- budując atmosfere zagrożenia dzięki agenda setting kierowały uwagę publiczna na tematy zdrowotne zyskując klikalność treści portali typu medonet , portalzdrowie itd.

1 etap pandemii- stworzenie atmosfery strachu

– mapka online  i definicja case- przypadku, dzięki masowemu wdrożeniu testu PCR oraz testowaniu bezobjawowych. mapka

– social media- newsy z Chin- lockdown, ginące numery milionów Chińczyków, filmiki i zdjęcia trupów na ulicach, konwój w Bergamo, trumny etc.

– agenda setting polegajaca na uczynieniu z koronawirusa newsa dnia, głównej informacji na portalach, wielkie banery PILNE/UWAGA

– relacje ze szpitali inscenizowane przez stacje tv itd,itp

2. Podtrzymywaniu permanentnego poczucia stanu zagrożenia (“pozornego stanu nadzwyczajnego”). Handlarz strachu konsekwentnie komunikuje swoją narrację, stale wyolbrzymiając zagrożenie, lub wręcz całkowicie zniekształcając prawdę na jego temat. Konsekwencją utrzymywania poczucia stanu zagrożenia jest społeczne przyzwolenie na działania polityczne / społeczne, które w innych okolicznościach byłyby przez nie uważane za niedopuszczalne.(wiki)

2 etap w pandemii: Stan zagrożenia 

– brak respiratorów, maseczek, płynów dezynfekujacych

– głosy ekspertów snujących wizje o milionach ofiar, infografiki, specjalne studia tv, itd,itp

– restrykcje- zamykamy lasy, otwieramy lasy, zamykamy granice, biznesy, zakaz zgromadzeń, itd.

3. Zaoferowanie remedium. Osoby/podmioty zarządzające strachem uzupełniają wyjściową narrację o wizję rozwiązania lub zniwelowania źródła strachu. Remedium to jest uproszczone, zwykle zbudowane jest wokół reakcji unikowej, ma też charakter prostej alternatywy “albo… albo”. Celem handlarza strachu jest wytworzenie w manipulowanej społeczności przekonania, że jedynym możliwym ratunkiem przed “zagrożeniem” jest udzielenie poparcia i podporządkowanie się proponowanym przez niego politykom / działaniom.

 

3 etap w pandemii- szczepionka jako remedium- testy rozpoczęły się już w kwietniu 2020… w maju uruchomiono gigantyczne fundusze na walke z covid- połyneły miliony na badania, dotacje, dopłaty do wynagrodzeń :walczacych z pandemią”. Fale, mutacje i informowanie o tym społeczeństw powoduje, że ludzkośc żyje w nieustannej obawie.

 

 

więcej o zarządzaniu strachem: https://natemat.pl/blogi/slawomirkaminski/314121,zarzadzanie-strachem

Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 200zł z wysyłką InPost

Do 14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa