Koszyk

Zadzwoń do nas: 502 823 602

Zadzwoń

Zadzwoń do nas 502 823 602

Social

WROGOWIE LUDU W PROPAGANDZIE COVIDIAŃSKIEJ

Propaganda PRL-u jest skarbnicą haseł identyfikujących wroga.

Ministerstwo Propagandy i Informacji, przywódcy stworzyli kilkadziesiąt „perełek” tworząc komunikaty propagandowe mając pomóc wygrać „wojnę o pokój”. W dzisiejszej wojnie z covid również nie brakuje diamentów – mamy ekspertów, polityków, Simona, Grzesiowskiego, Ciemięgę, Durajskiego, Fiałka, Sutkowskiego, zacytujmy ich wypowiedzi, koncentrując się na tzw. „słowach-pałkach”.

Propaganda w totalitaryzmie
 W „Słowniku języka polskiego” pojęcie propagandy zdefiniowane jest jest jako „szerzenie poglądów, idei, haseł mających na celu pozyskanie kogoś dla jakieś idei lub akcji”. W rozumieniu potocznym propagandę uważamy zaś za narzucanie poglądów, celowe zakłamywanie faktów w celu uwiarygodnienia swoich teorii. Wydaje się, że jest to definicja błędna, będąca spadkiem po okresie komunizmu. Propaganda stanowiła bowiem w PRL nie tylko narzędzie propagowania idei, ale też scentralizowany system informacji. Różniła się więc od propagandy stosowanej w sferze demokratycznej, w którym skonfrontować możemy różne poglądy, argumenty oraz idee i wyciągnąć z nich wnioski. W dyktaturach zastępuje ona w istocie pojęcie informacji.

Propaganda PRL u podstaw
Propaganda w krajach totalitarnych, lub nawiązujących do dyktatorskiego sprawowania władzy, przyjmuje sobie w zasadzie dwa cele. Po pierwsze jest nim popularyzacja władzy, poprzez podkreślanie sukcesów, korzystne dla rządzących manipulowanie faktami, nawiązywanie do wspólnych uczuć narodu lub grupy. Po drugie, propagandyści przyjmują sobie za cel zdyskredytowanie przeciwników politycznych.
W tym celu tworzono: słowa – klucze (zwane też słowami-pałkami) czyli pojęcia, z którymi się nie dyskutuje, które mają z góry znaczenie negatywne, bawiono się luźnymi skojarzeniami, fobiami narodowymi, tworzono zręczne schematy myślowe, narzucane społeczeństwu. Działalność propagandowa władz była oczywiście mocno sformalizowana. Jak pisze Łukasz Kamiński w swoim artykule dotyczącym struktur propagandy, gdybyśmy chcieli wymienić instytucje zajmujące się jej głoszeniem, musielibyśmy w zasadzie wymienić każdy organ ówczesnego państwa. Nie było bowiem instytucji, która nie wykonywałaby pewnych z góry narzuconych zadań o charakterze propagandowym.(więcej)
Słowa – pałki w Covidyzmie:
SZURY, FOLIARZE, PŁASKOZIEMCY, PAJACE, DEBILE
Covidyzm ustami Ekspertów bardzo szybko otagował przeciwników. Wyróżniającą się postacią na polu walki  stał się lek. Dawid Ciemięga budujący zasięgi swojego profilu na bezustannym ataku na zwolenników dobrowolnych szczepień, altmedu, vit C i d3, które to witaminki sam zalecał jak go covid dopadł…
Dyskredytowanie przeciwników rozpoczął od nazwania wszystkich inaczej myślących i widzących w początkowej fazie propagandy prozdrowotnej propagandę proszczepienną szurami, foliarzami, debilami etc… Pan Dawid zasłynął w ostatnich dniach atakiem na telewizję wRealu24 prosząc swoich wyznawców o zgłaszanie kanału celem likwidacji niepoprawnej TV. Jego talent dał się poznać dużo wcześniej:
Dyskredytowanie przeciwników pan Dawid opiera na bardzo prostej tezie – wszyscy widzący absurdy wojny z covid to szury, foliarze, płaskoziemcy – krótko mówiąc: pajace, debile o wypłaszczonym fałdowaniu mózgowia. Wszystko w zgodzie z zasadami propagandy- atakowanie przeciwników. Pan Dawid idzie dalej. Po udanej prowokacji kopiuje wypowiedzi przeciwników i zgłasza do prokuratury.
ANTYSZCZEPY, ANTYCOVIDOWCY
Lek. Bartosz Fiałek idzie dalej atakując zwolenników dobrowolnych szczepień sugerując, że powinni płacić za świadczenia  lekarskie w przypadku zachorowania na covid. Bartosz dzielnie walczy o fejm wywołując kontrowersje – do worka szury, foliarze dorzucamy antyszczepów. Antycovidowcy to określenie z kolei m.in. GAZETY, która straszyła Nami biedny lud miast i wsi informując, że schodzimy do podziemia.
ANTYPAŃSTWOWIEC, ANTYDEMOKRATA, KORONASCEPTYK
Profesor Simon także idzie dalej. Ulubieniec TVN walczy o pozycje w mediach z dr Grzesiowskim, jest autorem następujących sfromułowań:
12 paź 2020: Protesty antycovidowców w kilku miastach. … profesor Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych stwierdził, że „koronasceptycy to jest działalność antypaństwowa i antydemokratyczna„.(TVN24)
DZIECIAKI, EGOIŚCI
dr Michał Sutkowski kontynuuje ośmieszanie przeciwników „Dla niektórych z pokolenia, gdzie rano mają dylemat moralny, czy wypić latte, czy cappuccino, to założenie maski okazuje się wolnością, więc ja im mówię: Dzieciaki jesteście, nie możemy tak się zachowywać. Jesteście już dorośli, więc nie zachowujcie się jak dzieciaki. (…) To, że chodzisz bez maski to jest czysty egoizm, bo zarażasz wszystkich innych”
Przyznał rację prowadzącemu program, że niewielka ilość patogenu może według najnowszych badań nawet „zaszczepić człowieka”. – Niewielka ilość wirusa, czy bakterii, to przecież jest szczepionka – mówił.– Jest to mechanizm, który wbrew pozorom może działać nie tylko ochronnie, ale może działać profilaktycznie. WOW ! to może zdrowi, niekaszlący nosiciele wirusa są bohaterami? Antymaseczkowcy ratują  życie szczepiąc?
MORDERCY ?
lek. Durajski idzie jeszcze dalej – przypomnę, że to lekarz o wyjątkowym talencie do monetyzowania strachu o o czym już pisałem.
„Osoba, która nie zakłada maseczki, jest egoistą i świadomie naraża kogoś, kto jest chory, na śmierć. Trzeba to wyraźnie powiedzieć.”
Kim jest pan Durajski w takim razie? Zerknijmy:
SIEWCY ŚMIERCI
Dr Agnieszka Szarowska, lekarz chorób zakaźnych nazwała „Siewcami śmierci” osoby roznoszące koronawirusa w trakcie trwających protestów. Chodziło nie o marsze anTycovidowców a o Strajk Kobiet i piorunki . Profesor Simon jako zwolennik zamknięcia cmentarzy 1 listopada zareagował błyskawicznie stwierdzając, że demo w maseczkach jest OK a odwiedziny grobów są daleko od OK. Proste i logiczne.
Siewcy Śmierci powrócili ostatnio w wypowiedziach złotoustej posłanki Lewicy- trochę mnie zaskoczyła… (…) „Głos w sprawie zabrała Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Lewicy w środowym programie „Onet Rano” wyraziła pogląd, że kościoły powinny być zamknięte, ponieważ w świątyniach ludzie się zarażają. – PiS staje po stronie siewców śmierci. To są mocne słowa, ale uważam, że PiS zbyt lekceważąco podchodzi do tego tematu – oceniła. Scheuring – Wielgus zarzuciła partii rządzącej, że nie dba o życie Polek i Polaków, tylko doprowadza do tego, że będziemy mieli jeszcze więcej zgonów.”
Czyli, że jak? PiS po stronie piorunków?
CHWASTY, SZARAŃCZA
  ilustracja do tekstu
Dr Paweł Grzesiowski, człowiek który w „Nauka.To Lubię” w maju 2020 twierdził, że szczepionka to 5-10 lat i że maseczki mają sens tylko w niewentylowanych, zamkniętych pomieszczeniach nie bawi się w gładkie słówka walcząc z profesorem Rutkowskim odkrywając możliwości twittera. I to właśnie lekarze leczący, szukający innych rozwiązań niż masowe testowanie, maseczki, lockdowny, szczepienia są na celowniku naszych propagandzistów deprecjonujących ich próby walki z propagandą Covidyzmu.
Zgodnie z zasadą – obśmiewania wroga – podważają, wyniki leczenia, badań nad amantadyną.
DZIECKO WE MGLE
do czego posuną się EKSPERCI dyskredytując dr Bodnara leczącego amantadyną pacjentów (3000 wyzdrowiałych!) ? „dziecko we mgle”, „leczenie czekoladką”(GRZESIOWSKI), amantadyna= mutacje (SIMON), „guma do żucia” (FLISIAK). EKSPERCI mają za nic prof. Rejdaka który po roku (po roku!) od wystąpienia z wnioskiem o grant rozpoczyna badania kliniczne. Za nic mają autorski projekt prof. Cezarego Pakulskiego iraport dr Pawła Basiukiewicza …
Ekspertom dedykuję fragment tekstu Vavamuffin :
(…) powiedział Pan, oni będą rozliczeni, jeśli w ich życiorysie nic się nie zmieni”.
zobrazowania wpisu
WESOŁYCH ŚWIĄT !
Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 200zł z wysyłką InPost

Do 14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa