Koszyk

Zadzwoń do nas: 502 823 602

Zadzwoń

Zadzwoń do nas 502 823 602

Social

TESTDEMIA PO ROKU

16 marca 2020:  “Mamy prosty przekaz do wszystkich krajów- testujcie, testujcie, testujcie ”  wezwał dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. I świat posłuchał. Posłuchał polityka, przyjaciela Chin, człowieka wspieranego przez największego ,prywatnego darczyńcę WHO, człowieka, którego wybór na stanowisko generalnego dyrektora jest nazywany „być może największym skandalem  w tej całej historii”. A dlaczego świat posłuchał? Zerknijmy na koszta TESTDEMII..

10 milionów to liczba testów wykonanych w PolscePrzyjmując średnią(różne typu testów) 250 pln za test mamy 2,5 miliarda PLN ale to nie koniec. Lekarz POZ dostaje 40 PLN za teleporadę DODATKOWO  udzieloną pacjentowi i skierowanie na test. Opłaca się? Pewnie, że się opłaca. Wsparcie sprzedaży działa:)

430 886 619 testów wykonano w centrum światowego kapitalizmu czyli w USA. Liczba mieszkańców USA to 330 milionów:)

269 414 035 testów to wynik Indii

160 000 000 Chiny na podium !

Oszacowanie ilości testów wykonanych na całym świecie jest dość trudne, ale myślę, że minimalne założenie to 1 MILARD to oznacza koszt 250 MILIARDÓW PLN

Dla porównania- sprzedaż wszystkich szczepionek w 2020 osiągnęła wartość ok. 70 miliardów dolarów czyli  porównywalną (bez nowości na rynku- szczepionki na covid:)

To z pewnością nie koniec testdemii.

7 kwietnia 2020 na stronach MAPA DOTACJI pojawiła się informacja o dotacjach z UE dla polskich naukowców na wojnę z covid. Z dumą ogłoszono 8  beneficjentów.  Dotacje na 6 badań w tym- 1 na poszukiwanie leku, drugie na poszukiwanie szczepionki i 4 na stworzenie… testu:) Beneficjentem jest m.in. Pan prof. Krzysztof Pyrć, szef Pracowni Wirusologii Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ. Pod jego kierunkiem w krakowskim ośrodku prowadzone są prace mające na celu zrozumienie w jaki sposób dochodzi do zakażenia, co determinuje patogenność koronawirusa już na wczesnych etapach zakażenia, w jaki sposób się on powiela i dostaje do narządów. Wyniki swoich analiz naukowcy chcą wykorzystać do stworzenia szybkiego i skutecznego testu wykrywającego koronawirusa do stosowania poza laboratorium.

 

Biznes testowy kręci się świetnie podobnie jak szczepionkowy. Są dotacje, są badania. Jak okazuje idea „paszportu zdrowia” w którym mają się znaleźć informacje o wyniku testu, o szczepieniu to wcale nie są to biznesy konkurencyjne a rzekłbym- wspierające się:) Pandemia jak wojna- przyspiesza pracę na wynalazkami- znajdują się fundusze na badania, kasa płynie- czy ktoś myśli o konsekwencjach? O pacjencie o którego losie a często i życiu decyduje pozytywny wynik testu ? Czy to, że bezobjawowy pacjent udający się do szpitala na dializy po pozytywnym wyniku testu jest zawożony do szpitala covidowego gdzie dostaje taką dawkę wirusa od współdzielących pokój, że zaczyna chorować po 10 dniach, kogoś obchodzi? Czy testdemia uratowała kogoś przed pandemią? Beneficjentem testdemii są także media. Ale to już materiał na zupełnie inny artykuł:)

Żródła:

1. https://www.statista.com/statistics/1028731/covid19-tests-select-countries-worldwide/

2. https://mapadotacji.gov.pl/2020/04/17/beneficjenci-funduszy-ue-w-walce-z-covid-19/

Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 200zł z wysyłką InPost

Do 14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa