Koszyk

Zadzwoń do nas: 502 823 602

Zadzwoń

Zadzwoń do nas 502 823 602

Social

Kino PropaGrandzisty part 1

Powyższy fragment pochodzi z powieści wydanej ponad 40 lat temu „Oczy ciemności” napisanej przez Deana Kootza.

Wirus „Wuhan 400” był stworzony celowo jako broń biologiczna w chińskim laboratorium o 100% śmiertelności. Kogo jeszcze poniosła fantazja i jakie elementy naszej codzienności zostały opisane i przeniesione na „szklany ekran”?

Zapraszam do kina.

Cyberprzestrzeń, VR – virtual reality – rzeczywistość wirtualna, internet to pojęcia i zjawiska, które zanim pojawiły się w naszym życiu zostały wymyślone lata temu przez pisarzy science – fiction. Tym bardziej należy obejrzeć parę obrazów, które pojawiły się na małym bądź dużym ekranie, kilka a niektóre nawet ponad 20 lat temu a dziś, cóż – pewne wizje stały się lub stają się naszą rzeczywistością.

Zaczynamy od filmu z 1995 roku którego akcja rozgrywa się w 2021, kiedy to połowa ludzkości cierpi na tajemniczą chorobę…

JONHY MNEMONIC (1995)

film z Keanu Reevesem na podstawie opowiadania Williama Gibsona – twórcy takiego pojęcia jak cyberprzestrzeń. Film zaczyna się od wprowadzenia (…) „W drugiej dekadzie XXI wieku korporacje rządzą światem. Światu zagraża nowa plaga: NAS (Nerve Attenvation Syndrome). Śmiertelna epidemia której przyczyny nie są znane i na którą nie ma leku…”

Powstaje ruch oporu. Kurierzy przenoszący dane w implantach w mózgu, etc.- to pełna fantazja… Jednak kiedy do tej fantazji dołożymy info o zakupie przez Facebooka za miliard dolarów firmy CTRL-labs, która pracuje nad technologią umożliwiającą sterowanie urządzeniami elektronicznymi za pomocą myśli oraz o badaniach prowadzonych przez Facebook Research Lab opisanych m.in. w CHINY 5.0 mających na celu stworzenie interfejsu mózg – komputer, a postępy nad pracami zostały opisane w popularnym czasopiśmie „Nature” i wygląda na to, że zostały już przeprowadzone pierwsze eksperymenty na ludziach, którym wszczepiono implanty bezpośrednio do kory mózgowej i dodamy do tego trwające badania firmy Elona Muska NeuroLink, która to wszczepiła implant małpie i małpa czuje się dobrze i może grać w gry video za pomocą myśli to możemy domyślać się że kolejni będą ludzie a wizja przedstawiona w poniższym filmie okazuje się nie być już tak odległą od naszej rzeczywistości jak była 26 lat temu… zaledwie 26 lat temu ….

PAMIĘĆ ABSOLUTNA (1990) z Arnoldem Schwarzeneggerem lub remake z (2012) z Collinem Farellem w roli głównej

to filmy na podstawie opowiadania z 1966 roku ! autorstwa Philipa K. Dicka pt.: Przypomnimy to panu hurtowo”.

Tu pojawia się motyw wszczepiania wspomnień a że czasownik „szczepić” jest ostatnio na topie, nie mogłem pominąć tej pozycji:), no i jak wyżej też jest motyw Rebeliantów:)

Czarne Lustro sezon 3 epizod 1 NOSEDIVE (2016)

ten odcinek znakomitego serialu po przeczytaniu CHIN 5.0 jak powstaje cyfrowa dyktatura oraz ostatnich doniesień o wdrażaniu w życie Systemu Zaufania Społecznego/Systemu Wiarygodności Społecznej polegającego na pełnej kontroli aktywności obywatela w każdym obszarze życia i jej oceny, to zapowiedź Nowego Ładu o którym wspomina ostatnio nasz premier Morawiecki.

Obowiązkowy seans. Szczególnie ztego powodu, że fantazja z poniższego fragmentu to już rzeczywistość milionów Chińczyków.

RAPORT MNIEJSZOŚCI (2002)

film na podstawie opowiadania wspomnianego wyżej Philipa K.Dicka z Tomem Cruisem i Collinem Farellem w rolach głównych.

Skoro Chiny wprowadzają System Wiarygodności Społecznej oceniający działania przeszłe obywatela, to może następnym krokiem będzie System Zapobiegania Wykroczeniom? Taki świat w którym Policja wie o Tobie wszystko dzięki rozbudowanemu systemowi kamer, czujników i potrafi przewidzieć Twój następny krok, ba, ukarać Cię, zanim cokolwiek zrobisz…

Czy to czeka przyszłe pokolenia?

Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 200zł z wysyłką InPost

Do 14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa