Koszyk

Zadzwoń do nas: 700 800 900

hej@wpstore.pl

Company & Co, Biznesowa 5, 00-100 Wawa

Kino PropaGrandzisty part 1

Powyższy fragment pochodzi z powieści wydanej ponad 40 lat temu „Oczy ciemności” napisanej przez Deana Kootza.

Wirus „Wuhan 400” był stworzony celowo jako broń biologiczna w chińskim laboratorium o 100% śmiertelności. Kogo jeszcze poniosła fantazja i jakie elementy naszej codzienności zostały opisane i przeniesione na „szklany ekran”?

Zapraszam do kina.

Cyberprzestrzeń, VR – virtual reality – rzeczywistość wirtualna, internet to pojęcia i zjawiska, które zanim pojawiły się w naszym życiu zostały wymyślone lata temu przez pisarzy science-fiction. Tym bardziej należy obejrzeć parę obrazów, które pojawiły się na małym bądź dużym ekranie, kilka a niektóre nawet ponad 20 lat temu a dziś, cóż – pewne wizje stały się lub stają się naszą rzeczywistością.

Zaczynamy od filmu z 1995 roku którego akcja rozgrywa się w 2021, kiedy to połowa ludzkości cierpi na tajemniczą chorobę…

JONHY MNEMONIC (1995)

film z Keanu Reevesem na podstawie opowiadania Williama Gibsona – twórcy takiego pojęcia jak cyberprzestrzeń. Film zaczyna się od wprowadzenia (…) „W drugiej dekadzie XXI wieku korporacje rządzą światem. Światu zagraża nowa plaga: NAS (Nerve Attenvation Syndrome). Śmiertelna epidemia której przyczyny nie są znane i na którą nie ma leku…”

Powstaje ruch oporu. Kurierzy przenoszący dane w implantach w mózgu, etc.- to pełna fantazja… Jednak kiedy do tej fantazji dołożymy info o zakupie przez Facebooka za miliard dolarów firmy CTRL-labs, która pracuje nad technologią umożliwiającą sterowanie urządzeniami elektronicznymi za pomocą myśli oraz o badaniach prowadzonych przez Facebook Research Lab opisanych m.in. w CHINY 5.0 mających na celu stworzenie interfejsu mózg – komputer, a postępy nad pracami zostały opisane w popularnym czasopiśmie „Nature” i wygląda na to, że zostały już przeprowadzone pierwsze eksperymenty na ludziach, którym wszczepiono implanty bezpośrednio do kory mózgowej i dodamy do tego trwające badania firmy Elona Muska NeuroLink, która to wszczepiła implant małpie i małpa czuje się dobrze i może grać w gry video za pomocą myśli to możemy domyślać się że kolejni będą ludzie a wizja przedstawiona w poniższym filmie okazuje się nie być już tak odległą od naszej rzeczywistości jak była 26 lat temu… zaledwie 26 lat temu ….

PAMIĘĆ ABSOLUTNA (1990) z Arnoldem Schwarzeneggerem lub remake z (2012) z Collinem Farellem w roli głównej

to filmy na podstawie opowiadania z 1966 roku ! autorstwa Philipa K. Dicka pt.: Przypomnimy to panu hurtowo”.

Tu pojawia się motyw wszczepiania wspomnień a że czasownik „szczepić” jest ostatnio na topie, nie mogłem pominąć tej pozycji:), no i jak wyżej też jest motyw Rebeliantów:)

Czarne Lustro sezon 3 epizod 1 NOSEDIVE (2016)

ten odcinek znakomitego serialu po przeczytaniu CHIN 5.0 jak powstaje cyfrowa dyktatura oraz ostatnich doniesień o wdrażaniu w życie Systemu Zaufania Społecznego/Systemu Wiarygodności Społecznej polegającego na pełnej kontroli aktywności obywatela w każdym obszarze życia i jej oceny, to zapowiedź Nowego Ładu o którym wspomina ostatnio nasz premier Morawiecki.

Obowiązkowy seans. Szczególnie ztego powodu, że fantazja z poniższego fragmentu to już rzeczywistość milionów Chińczyków.

RAPORT MNIEJSZOŚCI (2002)

film na podstawie opowiadania wspomnianego wyżej Philipa K.Dicka z Tomem Cruisem i Collinem Farellem w rolach głównych.

Skoro Chiny wprowadzają System Wiarygodności Społecznej oceniający działania przeszłe obywatela, to może następnym krokiem będzie System Zapobiegania Wykroczeniom? Taki świat w którym Policja wie o Tobie wszystko dzięki rozbudowanemu systemowi kamer, czujników i potrafi przewidzieć Twój następny krok, ba, ukarać Cię, zanim cokolwiek zrobisz…

Czy to czeka przyszłe pokolenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 100zł

30 dni na zwrot

Gwarancja zwrotu nawet do 30 dni

Bezproblemowa gwarancja

Nawet do 3 lat od dnia zakupu

Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa