Koszyk

Zadzwoń do nas: 502 823 602

Zadzwoń

Zadzwoń do nas 502 823 602

Social

CZWARTA WŁADZA

GRUPA RAS 

Newsweek, ONET, Medonet, Forbes, Przegląd Sportowy, NOIZZ, FAKT i wiele innych tytułów oferuje w ramach grupy możliwość reklamy. Grupa skupia najpopularniejsze wydawnictwa w swoim portfolio- w zasadzie jest w stanie przeprowadzić każdą kampanię. W 2019 roku  wydatki na reklamę w internecie dogoniły wydatki na reklamę w tv. Grupa RAS największe przychody ma z reklam online- prawie 50 % . Dzisiejsza reklama to już nie tylko denerwujący baner, a przede wszystkim:

CONTENT MARKETING

czyli strategia marketingowa polegająca na regularnym tworzeniu oraz dystrybucji atrakcyjnych i przydatnych treści, które mają za zadanie zainteresować i utrzymać ściśle sprecyzowaną grupę odbiorców, tak aby nakłonić ich do działania przynoszącego zysk. (wiki).

Jak to wygląda w praktyce?

Zerknijmy na WP.PL(20.05.2021), scrolujemy i trafiamy na klasyczny przykład zastosowania najpopularniejszego z narzędzi content marketingu- tzw. akcja partnerska/treści partnerskie– proszę zwrócić uwagę, że nie ma żadnej informacji o tym, że klikamy w reklamę.

Klikamy i otwieramy ten artykuł . Materiał stworzono na zamówienie firmy Bisaf- producenta maseczek:)  Bisaf umieścił na MEDONET podobny materiał: materiał

To nie wystarczyło i pojawiła się reklama z Simonem

7620 tego typu materiałów reklamowych pojawiło sie w mediach (grupa RAS, Gazeta, WP, ZPR, Edipresse w 2020 roku.

Grupa RAS zrealizowała 1500.

 

UWAGA JEST WSZYSTKIM

tak informuje nas Grupa RAS na swoich stronach. W świecie przeładowanym informacjami (reklamami?) reklamodawca ma 3 sekundy które decydują o tym czy internauta kliknie w tytuł i zapozna sie z treścią- stąd debilne tytuły walczące o nasza uwagę na portalach:). Prześledźmy proces sprzedażowy przy zastosowaniu  content marketingu na przykładzie kampanii  szczepionki przeciwko menigokokom prowadzonej przez GSK. Pamiętajmy, że wprowadzenie na rynek nowego leku  czy też szczepionki to proces który trwa kilkanaście lat. I to koszt do 8 miliardów PLN !To znaczy trwał:) i kosztował:) Przy takiej inwestycji nie można było zapomnieć o marketingu szczególnie, że oferujemy produkt , hmm- niszowy- chroniący przed Inwazyjną Chorobą Menigokokowa na którą zapada 150-200 osób w 38 milionowym kraju rocznie jak informuje nas Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego(https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/meningokoki/).

Zaczynamy od:

AWARENESS  świadomość/informacja/edukacja (43% treści content marketingowych) początek lejka zakupowego

Idziemy szeroko- na tym etapie uderzamy do wszystkich- szerokie dotarcie do grupy docelowej(rodzice) i potencjalnej target grupy(teściowe:)), zlecamy kampanie Onetowi- 21 milionów userów.

medonet reklama GSK

 

odpalamy stronkę- landing page: https://www.wyprzedzmeningokoki.pl/

 

CONSIDERATION zainteresowanie/rozważanie (20 % treści content marketingowych- środek lejka zakupowego)

 

tu już kierujemy działania do konkretnej grupy- rodzice. Z pomocą przyjdą nam- influencerzy, blogerzy. A kto będzie lepszym doradca niż młoda matka która przeżywa te same rozterki co my i pokieruje nas na landing page? A tam czeka na nas historia

 

pozamiatane…kto z młodych lub przyszłych rodziców nie wybiegł do apteki lub nie złapał za telefon szukając numeru do pediatry ten niegodny bycia rodzicem!

 

CONVERSION – konwersja/zakup( ok. 18 % treści content marketingowych) późna faza lejka zakupowego

tu już konkretnie idziemy z nazwą szczepionki. Przykładem niech będzie reklama natywna?/artykuł sponsorowany udający w zasadzie artykuł edukacyjny i można by dać się zwieść gdyby nie konkretna nazwa szczepionki BEXSERO ukryta w treści artykułu

 

MEDONET 

Innym przykładem zastosowania content marketingu w reklamie była kampania marki Lysol na Medonet z moim ulubionym ekspertem- Grzesiowskim.

IDEA: Budowanie świadomości brandu (nowa marka na rynku, Wykreowanie marki Lysol jako paramedycznej. Edukacja jakie korzyści wynikają ze stosowania produktu. Podkreślenie rekomendacji środowiska naukowego oraz udokumentowanego działania.
REALIZACJA: Serwis specjalny oraz programy wideo: Onet Rano Wiem i Gość Medonetu oraz animowane shot video.

KONFLIKT INTERESÓW ?

Co mnie zaskoczyło na stronach Medonetu szukając treści content marketingowych? Otóż to, że działają umieszczając/sprzedając treści natywne nie tylko „w imieniu i na rzecz klienta” ale również w swoim własnym interesie. Grupa RAS jest właścicielem portalu MEDONET MARKET na którym to portalu moga Państwo po przekierowaniu z artykułu na temat n.p. zasadności noszenia maseczek gdzie EKSPERT wyśmieje antyszczepów i płaskoziemców, zaleci zasłanianie twarzy,  dokonać zakupu tychże lub korzystając z usług partnerów Halo doktor, e-recepta moga Państwo umówić sie na płatną wizytę u specjalisty, bądź teleporadę i dostać receptę i wykupić lek(zamówić do odbioru w aptece).

 

CZWARTA WŁADZA

podobnie do koncernu RAS działają inne Agory, WP itd. W zasadzie można dojść do wniosku, że dzięki AGENDA SETTING media są w stanie kierować uwagę publiczną jak i gdzie chcą czerpiąc z tego zyski nie tylko pośrednio z reklam ale ze sprzedaży bezpośredniej jak Medonet Market.

13 maja 2021 Wirtualne Media informują o zawiązanym sojuszu pomiędzy Grupą RAS a TVN :”Nowa, partnerska oferta content marketingowa TVN Grupa Discovery oraz Ringier Axel Springer Polska obejmuje cztery główne produkty: rozwiązania natywne video o charakterze efektywnościowym, budujące świadomość w oparciu o rozwiązania contentowe, wspierające sprzedaż z szerokim zasięgiem telewizyjno-digitalowym, a także nowość – produkt synchronicznego lokowania w telewizji i digitalu.” lokowania produktu?

Czy również idei?

 

NOWA NORMALNOŚĆ
27 maja 2021 Grupa RAS we wszystkich swoich magazynach, internetach- od FAKT.PL przez ONET itd. rozpoczyna kampanie #NAJWAŻNIEJSZEZEROEMISYJNI której celem jest edukowanie i motywowanie Polaków oraz firm do działań na rzecz obniżania emisji CO2 i zatrzymania globalnego ocieplenia. Od maja 2021 r. wszystkie marki Ringier Axel Springer mają zerowy ślad węglowy. Musimy działać razem, Planeta nie może czekać. Z wywiadu z Olgą Korolec, Group Sustainability Director grupy RAS dowiedzą się Państwo m.in.

– Ogłaszamy zeroemisyjność również po to, by podbić sam temat. Jest to częścią naszej strategii – jako medium mamy do spełnienia także społeczną rolę: chcemy być voice for good. Docieramy do milionów użytkowników każdego dnia – i chcemy pomóc kształtować wrażliwość naszych odbiorców, edukować i zachęcać ich do konkretnych działań.

– Chcemy uświadamiać, że każda nasza działalność – nie tylko firm, ale też ludzi – ma negatywny wpływ na środowisko

– Każdy, kto podejmie wraz z nami w ramach akcji #NiechŻyjePlaneta walkę o zeroemisyjność, będzie też miał od lipca możliwość indywidualnej kompensacji swojego śladu dzięki wykupieniu kompensacji, którą oferuje Fundacja Aeris Futuro. Sadząc las za określoną kwotę można zrekompensować swój ślad węglowy wynikający np. z podróżowania czy z diety.

– Co więcej, okazało się, że zmiana naszych zachowań jest możliwa – i to praktycznie z dnia na dzień. Przestaliśmy podróżować, jeździć do biur, chodzić do restauracji, jeździć tyle samochodami po miastach. Rzeczy, które jeszcze niedawno wydawały nam się bardzo trudne do osiągnięcia – okazały się możliwe.

– Dlatego tak ważne i zarazem symboliczne było dla nas, by wprowadzić te zmiany jeszcze przed zakończeniem kryzysu pandemicznego. Nie wracamy już do rzeczywistości sprzed pandemii – wierzymy, że musiała ona zostać poddana weryfikacji, ponieważ zmierzało to w niedobrym kierunku.

witamy w Nowej Normalności.

Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 200zł z wysyłką InPost

Do 14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa