Koszyk

Zadzwoń do nas: 502 823 602

Zadzwoń

Zadzwoń do nas 502 823 602

Social

Covidyzm – globalny totalitaryzm?

Totalitaryzm (dawniej też: totalizmłac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny) oparty na obowiązującej wszystkich ideologii, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe.(Wikipedia)

Czy ta definicja pasuje do tego co widzisz na ulicach, w Wiadomościach, Faktach w TV? Za oknem?

Poznaj covidiańską ideologię i cechy wspólne covidyzmu i totalitaryzmu. Porównajmy..

IDEOLOGIA „(…) z greckiego idéa –wyobrażenie, lógos – słowo, nauka) jest zbiorem idei, poglądów i przekonań opisujących rzeczywistość oraz zawierających jej ocenę i zasady postępowania grup, ruchów społecznych i partii politycznych. Ideologia tworzy obraz świata istniejącego i prezentuje wizję przyszłości.” Wikipedia

COVIDIAŃSKA IDEOLOGIA – opiera się na idei, poglądzie, przekonaniu, ocenie wyrażonej przez dr Grzesiowskiego: „Covid to największy zabójca na świecie” i na tym stwierdzeniu budowane są zasady postępowania grup, ruchów społecznych (n.p. lobbyści z MASK4ALL i partii politycznych (niezależnie od tego czy rządzą czy są w opozycji). Covidiańska ideologia tworzy obraz świata w którym wojna z covid jest absolutnym priorytetem.

CECHY  TOTALITARYZMU

„Charakterystycznymi cechami państw totalitarnych są: autokratyzm (…), kontrolowanie przez aparat władzy wszystkich dziedzin życia i ingerencja w przekonania, poglądy, zachowania obywateli, rozbudowana propaganda (m.in. fałszująca obraz rzeczywistości), dezinformacja, pełna kontrola nad siłami zbrojnymi, policją i wymiarem sprawiedliwości – wykorzystywanymi jako elementy systemu terroru i represji przeciwko społeczeństwu”  Wikipedia

CECHY COVIDYZMU

– autokratyzmu możemy doszukiwać się w zarządzaniu Państwem przez Premiera  poddającego się instrukcjom płynącym z Ministerstwa Zdrowia mającym na celu priorytet- WOJNĘ Z COVID, zarządzanie poprzez ustawy a przede wszystkim rozporządzenia. Podobnie dzieje sie w innych krajach.

– kontrola przez władzę wszystkich dziedzin życia dzięki lockdownom edukacja – zamknięcie szkół, nauka zdalna, sport – dozwolony w zasadzie tylko zawodowy, zamknięcie siłowni, zdrowie – reglamentacja usług , wymóg deklaracji, testu determinujący przyjęcie do szpitala i świadczenie usług, zamknięcie przychodni, teleporady, kwarantanna, nakaz zasłaniania ust, maseczki,  praca – zamknięcie hoteli, restauracji, przy otwartych kasynach, regulacje dotyczace nawet funkcjonowania osiedlowego warzywniaka- szyby z plexi etc. hobby– zamknięcie kin, teatrów, basenów, etc. religia- zmienjeszenie liczby wiernych, nakaz maseczek, turystyka– zamykanie, otwieranie granic, regulacje- kwarantanny, testy, szczepienia ,  seks – instrukcje dotyczące bezpiecznego seksu 

ingerencja w przekonania, poglądy, zachowania obywateli: komunikaty propagandowe kreujące przekonanie, pogląd : covid to największe zagrożenie, „mamy stan epidemii” , regulacja, wpływ na zachowania obywateli- akcja: #zostań w domu, #szczepimy, wojna z covid to priorytet. Przypomnę projekt Lewicy- kary grzywny i więzienia za poglądy

– rozbudowana propaganda – od internetu, przez prasę, radio, tv, niekończący się ciąg komunikatów propagandowych ogniskujący uwagę społeczną na jednym problemie przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych socjotechnik i narzędzi z natychmiastowym atakiem na inaczej myślących lekarzy, naukowców, krytyków lockdownu.  W zasadzie propaganda pandemiczna skręciła w stronę proszczepionkowej..

dezinformacja – czyli zamierzona i konsekwentna formuła przekazu informacji (w tym fałszywych lub zmanipulowanych) – za przykład niech posłuży wprowadzenie nazewnictwa przez WHO kiedy to nazwano nowego koronawirusa: SARS COV 2, chorobę która może wywołać COVID 19 aby następnie w tym samym dokumencie zasugerować stosowanie nazewnictwa koronawirus covid 19 co zaskutkowało wprowadzeniem w błąd opinii publicznej, która zaczęła utożsamiać przyczynę ze skutkiem, pozytywny wynik testu z chorobą. Tak stworzono podstawy do tworzenia statystyk w których nigdzie ma podanej liczby objawowo chorych.

pełna kontrola nad wojskiem, Policją, sądami – w różnych krajach w różnym stopniu, przy okazji pandemii władza wprowadza nowe przepisy, rozporządzenia które egzekwuje wojsko(w Polsce WOT- kontrola kwarantanny), Policja- rozbijanie demonstracji, mandaty za brak maseczki, najazdy z Sanepidem na otwarte restauracje, sądy- w 90 % umarzają sprawy, czy to kwestia czasu i zmian w prawie- stworzenia podstaw do karania ? W walce z covid zanikaja podziały na opozycje i rząd- wszyscy chcą „dokręcać śrubę”. Przykład- Lewica pomaga rządowi w sprawie luk prawnych – przymus noszenia maseczek.

Norman Davis opisując cechy totalitaryzmu  w książce Europa. Rozprawa historyka z historią wymienił jeszcze kilka cech które odnajduję w covidyzmie:

– pseudonauka : pozytywny wynik testu PCR= przypadek(case)=choroba, lub jak to ujął prof Simon: „80% jest zdrowych. Tylko przechorowuje”, ponad 50 objawów zakażenia koronawirusem, ignorowanie faktów- np. skuteczność masek, lockdownów w wojnie z covid.  Kalifornia kontra Floryda : w Kalifornii twardy lockdown na Florydzie prawie żaden, wyniki w zakażeniach, zgonach, hospitalizacjach bardzo zbliżone. Marginalizowanie znaczenia układu odpornościowego na rzecz szczepionki rozwiązującej wszystkie koronaproblemy, pseudomedycyna- teleporady, kierowanie na testy każdego wykazującego jednego z objawów. Im więcej testów tym więcej pozytywnych wyników- doskonałe możliwości do „ręcznego” sterowania wynikami.

– utopijne cele: #wygramy,#zostanwdomu(jak długo?), nosze/nie rzonoszę,  wypłaszczanie krzywej, przerwanie transmisji i uniknięcie zakażenia przez stosowanie zasady DDM , zachorowania u tych co stosowali sie do wszystkich zasad( bo przecież nie można podejrzewać prezydenta czy też byłego szefa GiS -Marka Posobkiewicza o łamanie zasad?,  zamykanie lasów, uratowanie życia bliżej nieokreślonej liczby pacjentów zagrożonych  kosztem wszystkich innych potrzebujących opieki zdrowotnej.

26.02.2021 Marek Posobkiewicz w Onet Rano:(…) – Mam swoje doświadczenie z wielu miesięcy, kiedy chodząc do chorych z COVID-19 z dużą wiremią, zakładałem maseczkę chirurgiczną i nie zakaziłem się. Wirus nie ma zdolności mobilnych, on sam nas nie zaatakuje, jeżeli mu nie pomożemy – przypomina Marek Posobkiewicz. Na Medonet Market już teraz możesz kupić jednorazowe, 3-warstwowe maseczki ochronne.” Marek Posobkiewicz był hospitalizowany z powodu zakażenia koronawirusem w listopadzie 2020

– cenzura prewencyjna: role urzędów cenzury i Ministerstw Propagandy przejęły BIG TECH: Google (już w styczniu 2020 !),  Facebook, YouTube usuwające materiały niezgodne z obowiązującą narracją, oraz organizacje fact -checkingowe pełniące tę samą rolę.

– rozbudowana biurokracja: zmieniające się z dnia na dzień zasady przekraczania granicankiety na SOR, deklaracje w samolotach, śledzenie kontaktów, aplikacje, rozporządzenia, kody QR,  Sanepid, kwarantanny, rekord w Polsce to 80 dni na kwarantannie– 24 testy w celu zwolnienia z kwarantanny ! Kwarantanna książek przez 3 dni, przesyłek, itd., Śmiech przez łzy:koronawirus.lol

– kolektywizm (w życiu społecznym) komunikaty propagandowe podkreślające wyższość „dobra” wspólnego nad realizacją indywidualnych potrzeb, wszystkie ręce na pokład! w wojnie z covid, zamaskujmy dzieci, zakażmy wychodzenia z domów nastolatkom, chroniąc starszych, rezygnujmy z naszych swobód i potrzeb w imię zwycięstwa nad pandemią. Wprowadzono restrykcje dotyczące wszystkich grup wiekowych wiedząc, że covid jest groźny w zasadzie dla osób powyżej 65 roku życia.( Średnia wieku zmarłych 72,9 w Polsce).

– ludobójstwo i przymus 80 tys. zgonów więcej w 2020 roku niż w 2019 w tym ponad 25 tys. to osoby z pozytywnym wynikiem testu, ok. 6 tys. bez chorób współistniejących- 55 tys. to ofiary przestawienia systemu na wojnę z jedynym , najważniejszym wrogiem. 60 tysięcy istnień ludzkich… zmarło przez procedury, teleporady, odwołane zabiegi, operacje, personel medyczny przerzucony na front walki z covid-tym samym niedostępny dla innych pacjentów. Przymus- maseczkowy, testowy, ankietowy, szczepionkowy, segregacja sanitarna(Izrael) kwarantanny…

Czy to wystarczające aby mówić o nowym, globalnym totalitaryzmie ? Czy jesteśmy na Drodze do zniewolenia ? Czy już urządzamy się w cyfrowej/sanitarnej dyktaturze 5.0 jak w Chinach? Przed nami przecież kolejna wojna- wojna ze zmianami klimatu- co w niej oddamy? Czy będzie jeszcze coś do oddania?

 

Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 200zł z wysyłką InPost

Do 14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa