Koszyk

Zadzwoń do nas: 502 823 602

Zadzwoń

Zadzwoń do nas 502 823 602

Social

Covidiańskie rytuały

Media i eksperci nie przestają straszyć biednych Covidian. Mutacje koronawirusa z RPA, z Brazylii, z UK zbliżają sie wielkimi krokami i zagrażają ludzkości. Nowe mutacje docierają do Australii, do Perth (2 miliony mieszkańców) – którego władze reagują natychmiast wprowadzając 5-dniowy lockdown i obowiązek noszenia maseczek przy ponad trzydziestostopniowych upałach po wykryciu 2 przypadków wariantu z UK i jednego rodem z RPA. Jak się bronić?

W związku z pojawieniem się nowych mutacji koronanawirusa Sars Cov 2 rodem z RPA, UK, Brazylii media i eksperci zaatakowały nowymi doniesieniami z frontu walki z covid. Mamy sytuacje, w której nie do końca jest jasne czy szczepionki ochronią świat przed nowymi wariantami, wobec tego trzeba sie cofnąć do starych dobrych choć patrząc na krzywą zachorowań nie bardzo skutecznych metod walki.

MASECZKI

 Niemcy wprowadzają nakaz noszenia  maseczek chirurgicznych w komunikacji publicznej, maseczek typu KN95/N95 oraz FFP2. Te ostatnie stają się obowiązkowe na lotniskach i w samolotach lądujących na niemieckich lotniskach. W australijskim Perth przy 30 stopniowych upałach wprowadza się nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, ale jak wiemy to za mało gdyż nowe odmiany wyjątkowo zjadliwe.

2 MASECZKI

dr Fauci, główny epidemiolog USA w wywiadzie dla stacji telewizyjnej NBC, zapytany, czy 2 maseczki w walce z covid to dobry pomysł odparł, że to przejaw zdrowego rozsądku. (…) Jeśli na jedną fizyczną barierę nakładasz kolejną, to po prostu wykazujesz się zdrowym rozsądkiem – mówił Fauci w NBC News, podkreślając, że rozwiązanie takie prawdopodobnie będzie bardziej skuteczne. – To jest powód, dla którego widzimy ludzi „podwójnie zamaskowanych” – dodał.

3 MASECZKI

skoro 2 warstwy chronią lepiej niż jedna to 3 jeszcze lepiej. W powyższym materiale dziennikarka taki wniosek wyciagnęła i zarekomendowała maseczki kupione na AMAZON – pięciowarstwowe. Zdrowy rozsądek jak to mówi ekspert Fauci – najważniejsze oprócz ilości warstw jest też dokładne dopasowanie do twarzy.

MASECZKA W DOMU

dr Fauci to nasz amerykański ulubieniec – pragniemy przypomnieć, że już w październiku epidemiolog apelował też aby mieszkańcy USA – w obliczu nadchodzącej zimy, gdy coraz więcej czasu będą spędzać pod dachem – „starali się mieć okna otwarte” i „nie bali się nosić maski w domu, jeśli nie są pewni czy nikt z osób się w nim znajdujących nie jest zakażony”.

Promotorem akcji noszenia maseczek również w domu jest Matthew McConaughey i coś nam mówi, że jest on zwolennikiem zasad bezpiecznego covidiańskiego seksu. Jeśli nie będziemy się stosować do powyższych zasad możemy zapomnieć o wypłaszczeniu krzywej !

komentarz obrazkowy do wpisu

ZAMASKOWANY ŚWIAT

Pójdźmy o krok dalej. A gdyby tak zmodyfikować ludzkość aby dzieci wykształcały maseczkę zamiast twarzy już w łonie matki? Czy to zdjęcie z USG pewnej Brytyjki również Was rozbawiło? Jeśli tak-koniecznie przeczytajcie TECH Białka.

Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 200zł z wysyłką InPost

Do 14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa