Koszyk

Zadzwoń do nas: 502 823 602

Zadzwoń

Zadzwoń do nas 502 823 602

Social

Atak na Kapitol

6.01.2020 Waszyngton.

Tłum zwolenników Trumpa wdziera sie na Kapitol przerywając obrady kongresmenów mających zatwierdzić Bidena jako kolejnego prezydenta USA. Uwadze opinii publicznej skupionej na „Zamachu na demokrację” umyka fakt, że przed zatwierdzeniem głosów elektorskich miała mieć miejsce debata na temat prawdopodobnych fałszerstw wyborczych (objections). Do debaty nie doszło. Biden zostaje prezydentem. Machiny propagandowe Chin, Rosji, Demokratów, Republikanów ruszają. Media na całym świecie również – pojawiają się dziesiątki zdjęć, filmików oraz  komentarzy formatujących opinię publiczną. 

7.01.2020 Kongres USA zatwierdza wybór Bidena na prezydenta USA. Dzień wcześniej dochodzi do sytuacji bezprecedensowej. Tłum protestujących zwolenników Trumpa wdziera się do słabo strzeżonego Kapitolu przerywając obrady. Wdziera sie m.in. tak:

„Szturm na Kapitol”

Śmierć Ashli Babbitt

W środku dochodzi do zastrzelenia jednej z uczestniczek protestu. Uwaga- materiał drastyczny

W ciągu kolejnych godzin służby które najpierw dopuściły do powyższych zdarzeń, po otrzymaniu wsparcia (SWAT, Gwardia Narodowa, etc.) oczyściły budynki Kapitolu z demonstrantów. Pojawiają się pytania i refleksje:

1. Dlaczego Kapitol był tak słabo chroniony kiedy spodziewano sie tłumów protestantów?

2. Kto zyska na tej zadymie?

3. Chiny realizują swoje długoterminowe cele – tego samego dnia aresztowali 50 osób w Hongkongu- świat patrzy na Kapitol, ktoś w ogóle zwrócił na to uwagę ? Jednocześnie szef dyplomacji Chin udaje się z wizytą do Afryki . Z pewnością w rozmowach z afrykańskimi prezydentami pojawi się motyw USA- jak to sobie nie radzą z demokracją i jaki to wspaniały model zarządzania społeczeństwem światu oferują Chiny.

4. Gazeta.pl słusznie pyta A co gdyby to byli czarnoskórzy? no właśnie… Podczas protestów BLM Kapitol był chroniony przez tysiące funkcjonariuszy, nikt nie zginął, tymczasem teraz mamy 4 ofiary śmiertelne w tym jedna zastrzelona bez żadnego strzału ostrzegawczego, czegokolwiek, ale dla Gazety formatującej opinie to dowód na rasizm i sprzyjanie wyborcom Trumpa przez służby…

5. Do czego zostanie wykorzystana ta zadyma zgodnie z doktryną szoku ? 

Darmowa wysyłka

Na zamówienia powyżej 200zł z wysyłką InPost

Do 14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności online

PayPal / MasterCard / Visa